Infovide ściął prognozy

KSA
opublikowano: 23-09-2008, 00:00

Wzrost zatrudnienia był jednym z głównych powodów mocnej obniżki szacunków finansowych na ten rok.

Wzrost zatrudnienia był jednym z głównych powodów mocnej obniżki szacunków finansowych na ten rok.

Aż o 32 proc. niższego zysku netto spodziewa się w tym roku Infovide-Matrix. Informatyczna spółka ma zarobić na czysto 14,5 mln zł zamiast 21,3 mln zł. Spółka podawała też prognozę zysku uwzględniającą koszty programu opcji menedżerskich. Pierwotnie miał wynieść 17,4 mln zł, a w nowej prognozie ścięto go "tylko" o 16 proc., do 14,5 mln zł (czyli koszty opcji zrównane są do zera).

— Program motywacyjny przy jego pierwotnych założeniach nie wypali nam w tym roku, stąd brak jego kosztów w prognozie — wyjaśnia Borys Stokalski, wiceprezes Infovide-Matrix.

Zdaniem zarządu, głównym powodem obniżki szacunków na ten rok jest wzrost kosztów zatrudnienia i rozwoju w związku z większą sprzedażą usług wdrożeniowych i konsultingowych. W pierwszym półroczu spółka zatrudniła około stu konsultantów.

Infovide-Matrix obniżył też prognozę przychodów — o 16 proc., do 224 mln zł.

— Trzeba podkreślić, że przychody z segmentu usługowego rosły nam o ponad 30 proc. i taki wzrost nadal przewidujemy. Ostrożniej podchodzimy do przychodów ze sprzedaży technologii — mówi Borys Stokalski.

Rynek zareagował spokojnie. Kurs nieznacznie wczoraj spadał

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu