Innowacje usprawnią relacje

opublikowano: 04-11-2018, 22:00

47 opolskich firm wprowadzi na rynek nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne ułatwiające współpracę z klientami.

Popyt na dotacje dla przedstawicieli biznesu z regionu, którzy stawiają na technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), ponad dwukrotnie przekroczył budżet naboru z poddziałania 2.1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

— Już po raz drugi wspieramy nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne. Duże zainteresowanie przedsiębiorców dwoma konkursami i wybrane do dofinansowania projekty potwierdzają, że przedstawiciele biznesu chcą unowocześniać firmy i inwestować w nowinki — mówi Andrzej Buła, marszałek woj. opolskiego.

Jak podkreśla, nietuzinkowe rozwiązania teleinformatyczne usprawniają pracę przedsiębiorców, poprawiają ich relacje z klientami i partnerami biznesowymi. Do Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) wpłynęło aż 95 wniosków, których łączna wartość dofinansowania wyniosła ponad 30 mln zł. Natomiast w puli było 14,3 mln zł. Każda firma mogła dostać wsparcie w wysokości od 100 tys. do 500 tys. zł.

— Szansę na dotacje miały przedsięwzięcia dotyczące systemów komunikacyjnych i informatycznych, które usprawniają pracę przedsiębiorstw — zaznacza Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG.

Zarząd województwa opolskiego wsparł projekty dotyczące m.in. stworzenia mikroprocesorowego systemu zarządzania produkcją i monitoringu linii odlewniczej, platformy sprzedażowej i systemu informatycznego, który wspomagać ma działalność firmy rekrutacyjnej. Również rozstrzygnięty w ubiegłym roku nabór z poddziałania 2.1.2 RPO WO cieszył się dużym zainteresowaniem wśród innowatorów. Złożyli oni wówczas aż 127 wniosków o dofinansowanie. Ostatecznie OCRG wsparło 49 przedsięwzięć. Wśród nich m.in. mobilną platformę do szkoleń, system do obsługi targów wirtualnych, a także do automatyzacji procesów wewnętrznych w firmach i innowacyjnego oprogramowania laboratoryjnego.

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na inwestycje realizowane przez lokalne firmy zarezerwowano ponad 160 mln EUR. Do tej pory OCRG ogłosiło siedemnaście naborów dla przedsiębiorców, z czego trzynaście zostało już rozstrzygniętych.

Sprawdź program konferencji "Research & Innovation Forum", 13-14 listopada 2018 r., Warszawa >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu