Inpro wyrusza w Polskę

KSA
opublikowano: 22-11-2010, 00:00

Deweloper opuści trójmiejski matecznik i pomyśli o debiucie na giełdzie.

Deweloper opuści trójmiejski matecznik i pomyśli o debiucie na giełdzie.

Inpro to oprócz Hossy i Polnordu jeden z najbardziej znanych trójmiejskich deweloperów. Specjalizował się dotąd w budowie mieszkań o podwyższonym standardzie. W portfolio ma też obiekt apartamentowo-hotelowy w Jastarni.

— Koncentrujemy się na segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie, ale planujemy też wejście na rynek popularny, by lepiej dostosować naszą działalność do tendencji na rynku — tłumaczy Piotr Stefaniak, prezes Inpro.

Deweloper teraz buduje sześć projektów o łącznej powierzchni około 86,6 tys. mkw. PUM (powierzchni użytkowej mieszkań).

— Właśnie rozpoczynamy realizację siedmiu nowych projektów mieszkaniowych. To blisko 110 tys. mkw. PUM — mówi Piotr Stefaniak.

W planach jest m.in. budowa czterogwiazdkowego hotelu z 89 apartamentami na sprzedaż w Mikołajkach i dostępem do mariny. Ma być gotowy w 2013 r.

Jak informuje zarząd Inpro, bank ziemi spółki wart jest około 230 mln zł.

— Są to działki w bardzo dobrych lokalizacjach, zakupione po bardzo korzystnych cenach. Dla większości terenów zaplanowaliśmy już konkretne inwestycje — podkreśla Piotr Stefaniak.

W planach są już jednak kolejne zakupy.

— Na bieżąco monitorujemy sytuację na rynku nieruchomości i wciąż kupujemy działki pod nowe inwestycje —informuje Piotr Stefaniak.

Inpro chce wyjść poza trójmiejski matecznik. Rozważa zakup nieruchomości pod nowe inwestycje, m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu. Bierze też pod uwagę zwiększenie zaangażowania na rynku komercyjnym. Myśli o wejściu na GPW.

— Rozważamy wejście na giełdę jako jedną z możliwości uzyskania kapitału na realizację naszych planów inwestycyjnych — przyznaje Piotr Stefaniak.

Szczegółów na razie nie ujawnia. W 2009 r. spółka miała 162,3 mln zł przychodów i 28,5 mln zł zysku netto. W tym roku spodziewa się nieco gorszych wyników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu