Insider trading przy giełdowej fuzji

WIS
opublikowano: 24-09-2009, 00:00

Doradca pracujący przy fuzji Eurofilms i Ergis oskarżony o wykorzystanie poufnych informacji.

Doradca pracujący przy fuzji Eurofilms i Ergis oskarżony o wykorzystanie poufnych informacji.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie wykorzystania informacji poufnej dotyczącej fuzji giełdowego Eurofilms z firmą Ergis. Prokuratura oskarża o to inwestora, który był jednym z doradców pracujących przy połączeniu. Okazuje się, że w okresie październik 2006 r. — styczeń 2007 r. kupił on 64,3 tys. akcji Eurofilms na swój rachunek (za około 360 000 zł), a działając jako pełnomocnik na rachunek dwóch innych osób kupił jeszcze akcje Eurofilms za około 100 tys. zł.

Cenotwórcza informacja o fuzji Eurofilms i Ergis, została opublikowana właśnie w styczniu 2007 r. Pół roku później zawiadomienie w tej sprawie prokuraturze wysłał Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Po połączeniu Eurofilms i Ergis powstała jedna z największych w Europie spółek przetwórstwa tworzyw sztucznych, która ma w ofercie wiele wyrobów z PVC: folii, granulatów, paneli, sztucznych skór, tkanin powlekanych i tapet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane