Integer.pl mistrzem giełdy

Sprzedawanie paczkomatów od Islandii po Antypody i konsekwentne podgryzanie Poczty Polskiej na rodzimym rynku – to, w połączeniu z 70-procentowym wzrostem kursu okazało wystarczającego do pokonania kilkuset giełdowych rywali. Czwartą edycję zabawy pb.pl w mistrzostwa giełdy wygrał Integer.pl.

Spółka kierowana przez Rafała Brzoskę pokonała kolejno LPP, Wawel, Ciech, a w finale – po korekcie liczby głosów – pokonała CD Projekt relacją oddanych głosów 64 do 36 proc.

Wkrótce na naszych stronach analiza akcji zwycięzcy. Sukces już jest ale teraz kurs musi wreszcie pokonać 330 zł, które atakuje w ostatnich miesiącach:

To już czwarta edycja – tak było wcześniej
W poprzednich latach rywalizacja bywała równie zacięta, a sytuacja zmieniała się czasem jak w kalejdoskopie. Pierwszą edycję wygrał  Synthos, pokonując ABC Datę. Mistrz uzyskał ponad 75 tys. głosów. Rok później tytułu nie udało się obronić, choć było blisko, bo spółka kontrolowana przez Michała Sołowowa dotarła do półfinału. W nim przegrała z Midasem, który w ostatecznej rozgrywce musiał uznać wyższość  Eko Exportu. Ta ostatnia spółka w 2012 r. powtórzyła ścieżkę Synthosu i również pożegnała się z marzeniami o tytule mistrza na przedostatnim etapie. W finale spotkały się  Relpol (w półfinale wygrał z  PZU przewagą ledwie 40 głosów) i  Cyfrowy Polsat. Rywalizacja była bardzo zacięta, co potwierdził końcowy wynik: 52 do 48. W tym roku Relpol na nominację nie zasłużył, bo dekoniunktura w branży w końcu i tej firmie dała się we znaki, a kurs akcji przestał rosnąć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Integer.pl mistrzem giełdy