Integer wejdzie na parkiet i skoczy na Ukrainę

MB
opublikowano: 02-10-2007, 00:00

Konkurent Poczty Polskiej w październiku wypuści nowe akcje. Chce pieniędzy, aby rozrastać się nie tylko u nas, ale także na Ukrainie.

Konkurent Poczty Polskiej w październiku wypuści nowe akcje. Chce pieniędzy, aby rozrastać się nie tylko u nas, ale także na Ukrainie.

Integer.pl, polska grupa kolportażowa, zapowiada przeprowadzenie w październiku emisji do 1,55 mln akcji zwykłych na okaziciela serii E. Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki. Przedział cenowy akcji to 13-16 zł. Wartość oferty wyniesie więc od 20,15 do 24,80 mln zł.

— Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczymy przede wszystkim na akwizycje i rozwój infrastruktury w spółkach zależnych. Chcemy zdobyć mocną pozycję w nowych branżach, w jakie weszliśmy — mówi Rafał Brzoska, prezes Integer.pl.

Te branże to: pocztowa i finansowa, a konkretnie dwie spółki — InPost, w której Integer ma 99 proc. udziałów, i InPost Finanse, w której ma 51 proc.

Grupa planuje też ekspansję na Ukrainę.

— Mamy tu na uwadze usługi dystrybucji bezadresowej. Potencjał wzrostu tego rynku na Ukrainie jest bardzo duży — mówi Rafał Brzoska.

Firma zanotowała w 2006 r. przychody ze sprzedaży na poziomie blisko 45 mln zł, a zysk netto — 1,5 mln zł. Prognozy na 2007 r. wynoszą odpowiednio: 64,62 mln zł i 3,54 mln zł.

Grupa Integer, na którą składają się InPost i InPost Finanse, działa w trzech obszarach: kolportaż przesyłek bezadresowych, czyli gazetek i ulotek reklamowych (Integer), usługi pocztowe (InPost) — na podstawie własnej sieci oddziałów i listonoszy, oraz usługi finansowe (InPost Finanse) — na bazie własnych punktów i sieci franczyzowej. Współpracuje z takimi sieciami handlowymi, jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl czy Plus Discount.

W tym roku grupa rozszerzyła działalność o świadczenie usług związanych z produkcją i montażem tzw. euroskrzynek. Nakłoniła ją do tego obowiązująca od stycznia tego roku częściowa liberalizacją prawa pocztowego. Zgodnie z nią, Polska do 24 sierpnia 2008 r. zobowiązana jest do wymiany skrzynek pocztowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Integer wejdzie na parkiet i skoczy na Ukrainę