Intel wierzy w odbicie w segmencie PC-tów

Intel, największy na świecie producent mikroprocesorów uważa, że branża komputerów osobistych ma najgorsze za sobą, informuje Reuters. Zdaniem spółki z kalifornijskiej Santa Clara, udało się jej przetrwać rewolucję mobilną.

Firma, znana m.in. z popularnych procesorów Pentium, opublikowała prognozę, która przewyższyła oczekiwania analityków. Oczekuje ona, że w III kwartale bieżącego roku jej przychody wyniosą 14,4 mld USD +/- 500 mln USD. Średnia prognoz analityków zakłada tymczasem wynik na poziomie 14 mld USD.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W zakończonym niedawno kwartale sprzedaż spółki osiągnęła natomiast poziome 13,8 mld USD i była o 1 mld wyższa niż rok wcześniej. Wypracowany zysk wyniósł z kolei 2,8 mld USD (55 centów na akcję) w porównaniu z 2 mld  i 29 centami w II kw. 2013 r. Firma podkreśla, że lepsze wyniki były m.in. zasługą silnego popytu na komputery typu PC zgłaszanego przez biznes. Przychody z segmentu PC zwiększyły się w II kwartale o 6 proc. zaś wygenerowane przez grupę centrów danych, które mogą pochwalić się najwyższą marżą, zwiększyły się o 19 proc.

Od 2010 r., w roku kiedy zadebiutował pierwszy iPad do końca 2013 r. globalne dostawy komputerów typu PC spadły – według danych IDC – o 12 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Intel wierzy w odbicie w segmencie PC-tów