Inteligencja emocjonalna oznacza twój sukces

MK
11-04-2008, 00:00

Życie ma sens wtedy, gdy udaje nam się wywołać uśmiech choćby u jednej osoby.

Życie ma sens wtedy, gdy udaje nam się wywołać uśmiech choćby u jednej osoby.

Grażyna Grace Tallar jest Amerykanką polskiego pochodzenia, międzynarodowym ekspertem w dziedzinie inteligencji emocjonalnej, autorką książek i artykułów na ten temat. Jako konsultant z zakresu strategii, przywództwa i zarządzania ludźmi pracuje dla wielu firm w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Azji. Od 1996 r. prowadzi szkolenia z inteligencji emocjonalnej w Polsce i w Kanadzie. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu McGill w Montrealu.

Sukces

Moja energiczna osobowość i rewolucyjna natura nie pozwalają mi trwać w bezruchu. Bez przerwy muszę działać i tworzyć nowe rzeczy. Dlatego pracuję w różnych krajach, zmieniam lub udoskonalam swoje projekty. A sukcesem — oprócz spełniania własnych pragnień — jest dla mnie to, że mogę pomagać i dawać radość innym.

Pieniądze

Jeśli miałabym u siebie zmienić jedną rzecz, to byłby to z pewnością mój stosunek do finansów. Dość późno zrozumiałam, jak ważna jest równowaga między wydawaniem i inwestowaniem.

Rodzina

Na emigracji zdecydowanie bardziej docenia się ciepło ogniska domowego. Rodzina jest najcenniejszym źródłem wsparcia. Moja córka Karolina jest niezwykle utalentowaną i cenioną w Kanadzie finansistką, a także szczęśliwą żoną i mamą sześcioletniego Dylana. W następne wakacje wybieram się z wnukiem w podróż po świecie. Mąż jest człowiekiem o bardzo wysokim poziomie inteligencji emocjonalnej i dlatego jedną z książek na ten temat zadedykowałam właśnie jemu. Moją najlepszą przyjaciółką jest moja siostra.

Hobby

Czas spędzony w podróżach z mężem. Oboje lubimy ekstremalne sporty. Zjeżdżaliśmy z każdej większej góry w Ameryce Północnej. Uprawialiśmy windsurfing i żeglarstwo na kilku kontynentach. Często wyruszamy po prostu w nieznane — w jakimś obcym kraju kupujemy bilet na pociąg, jedziemy do końca trasy, potem przesiadamy się do jeepa, by poznawać ludzi i miejscową kulturę. Zachwyca nas natura Brytyjskiej Kolumbii i zachody słońca w Afryce.

Ludzie

Najbardziej cenię u innych kulturę osobistą, ciekawość świata i rozwój. Nie toleruję prostactwa, lenistwa i obojętności.

Autorytet

Pierwszym obiektem mojego uwielbienia była Irena Dziedzic — osoba profesjonalna, charyzmatyczna, z klasą. Potem zaimponowała mi odwagą i niezależnością Barbra Streisand. W świecie biznesu mam dwóch mentorów, których podziwiam. Jeden to prof. Peter Salovey, rektor uniwersytetu w Yale, twórca terminu inteligencja emocjonalna. Mimo wielu zajęć zawsze znajduje czas dla innych. Drugą postacią, która wywarła na mnie pozytywny wpływ, jest mój wieloletni szef z Allied Signal Aerospace Zygmund Gorecki. Jako że jest Polakiem, stawiał mi podwójne wymagania, aby inni nie myśleli, że mnie faworyzuje.

Inteligencja emocjonalna

Moja przygoda z inteligencją emocjonalną zaczęła się, gdy poniosłam pierwszą w życiu porażkę — jako szef zbyt autokratyczny. Wejrzałam w swoje wnętrze i nie podobało mi się to, czego dowiedziałam się o sobie. Zapisałam się na roczny kurs inteligencji emocjonalnej. Poznałam jej twórców i pochłaniałam wszystko, co zostało opublikowane na ten temat. Wiedza o sobie i o tym, jak powstają emocje, pomogła mi w pracy, ale też w życiu rodzinnym i społecznym. Bardzo chciałam przenieść teorię na działanie w biznesie i zarządzaniu, więc postanowiłam podzielić się moją wiedzą z innymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Inteligencja emocjonalna oznacza twój sukces