Intercell wchodzi do Bułgarii

Wojciech Twardziak
opublikowano: 13-05-2002, 00:00

Do końca maja 2002 r. Intercell, ostrołęcki producent papieru i opakowań, ma uruchomić produkcję w największym bułgarskim zakładzie z sektora papierniczego — Fabryce Papieru Stamboliyski. Jest to możliwe dzięki kontraktowi z dwoma podmiotami finansowymi, które przejęły firmę za długi.

— To kontrakt na zarządzanie tą fabryką z możliwością jej odkupienia. Podpisaliśmy go ze spółką Stamboliyski, która została utworzona przez EBOR i International Finance Corporation — wyjaśnia Jerzy Janowicz, szef Intercellu.

Poprzednim właścicielem fabryki był turecki inwestor. Jednak we wrześniu 2001 r. zaprzestał spłaty zobowiązań, a działalność firmy została wstrzymana.

— Fabryka została przejęta z częścią zobowiązań. Konieczna jest restrukturyzacja, w tym redukcja zatrudnienia — mówi Jerzy Janowicz.

Środki na ponowny rozruch fabryki wyłoży EBOR i IFC.

FP Stamboliyski zatrudnia 1000 pracowników. Zdolności produkcyjne wynoszą 60 tys. ton papieru i 50 mln worków papierowych rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Twardziak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Intercell wchodzi do Bułgarii