Internet w komórce

MK
opublikowano: 23-04-2012, 00:00

Nie każdy mieszkaniec wsi ma stacjonarny dostęp do internetu. Ale od czego są technologie mobilne? Co czwarty mieszkaniec wsi korzystający z sieci łączy się z nią za pomocą mobilnych urządzeń i aplikacji oferowanych przez operatorów komórkowych — wynika z raportu „Polacy a nowe technologie”, przygotowanego przez firmę On Board PR, świadczącą usługi z zakresu doradztwa public relations. W dużych ośrodkach użytkowników internetu dostarczanego przez sieci telefonii komórkowej jest tylko 17 proc. Najmniej osób (14 proc.) korzysta z tej technologii w miastach do 50. tys. mieszkańców.

— Inwestycje w dostęp do internetu koncentrują się głównie w dużych aglomeracjach, gdzie okres zwrotu jest najszybszy. Natomiast wsie pozostają w dużym stopniu niedoinwestowane. Dlatego ich mieszkańcy najczęściej korzystają z różnych mobilnych form dostępu do sieci — komentuje Katarzyna Szczypek, analityk z On Board PR. Stałe łącze ma 77 proc. internautów z terenów wiejskich. W dużych i małych miastach odsetek takich osób wynosi 86 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu