Internet w samolocie

DI, DGT
opublikowano: 12-10-2009, 16:56

Lufthansa wprowadza e-rewolucję na pokładach swoich samolotów. Po trzyletniej przerwie na nowo pozwoli korzystać z systemu WiFi. Podłączyć się do sieci będzie można także podczas długich lotów transatlantyckich.

Internet w Lufthansie będzie działał w samolotach już na początku przyszłego roku, jednak w pełni sprawny będzie dopiero w 2011 - pisze "New York Times", na który powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna". By połączyć się z siecią, wystarczy każdy gadżet, wyposażony w moduł WiFi - a więc nawet telefon. System działać będzie nawet w czasie długich lotów nad oceanem - łączność umożliwią satelity Panasonica.

Cena? Prawdopodobnie 10 dolarów (ok 30 złotych) za godzinę, albo 30 USD (ok. 90 złotych) za cały lot. Szefowie niemieckiego przewoźnika liczą, że koszty instalacji szybko im się zwróci, bo w obecnych czasach biznesmeni z chęcią będą korzystać z internetu w czasie lotu, po to, by cały czas być w kontakcie z firmą i klientami.

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, DGT

Polecane