Invado mierzy wysoko

ANP
opublikowano: 19-11-2009, 00:00

Największym producentom drzwi rośnie groźny konkurent, który twierdzi, że nie odczuwa kryzysu.

Największym producentom drzwi rośnie groźny konkurent, który twierdzi, że nie odczuwa kryzysu.

Firma Invado z woj. śląskiego, producent m.in. drzwi, ościeżnic i listew przypodłogowych, ma ambitne plany. Choć na rynku stolarki jest od dwóch lat, liczy, że wkrótce wskoczy na podium.

— W ciągu trzech-pięciu lat chcemy znaleźć się w ścisłej czołówce producentów drzwi wewnętrznych i ościeżnic. Obecnie jesteśmy na piątym-szóstym miejscu. Żeby osiągnąć cel, musimy zwiększyć obroty o 40-50 proc. — mówi Krzysztof Kuczkowski, dyrektor zarządzający Invado.

W 2008 r. przychody firmy sięgnęły 91,4 mln zł. Dla porównania: spółka Porta Drzwi, jeden z największych w branży producentów, miała w 2008 r. 392 mln zł przychodów.

— Plan na ten rok zakłada około 100 mln zł przychodów — dodaje Krzysztof Kuczkowski.

Pozostałe to produkcja listew przypodłogowych oraz elementów meblowych.

Władze rodzinnej firmy są przekonane, że dogonią liderów m.in. dzięki inwestycjom w park maszynowy. Zamierzają też konkurować wzornictwem i serwisem.

Invado nie odczuwa kryzysu widocznego w branży.

— Widzimy pewne spowolnienie, ale sami go nie odczuwamy. Przeciwnie. Obserwujemy wzrost sprzedaży drzwi — twierdzi dyrektor.

Produkty spółki trafiają do budowlanych sieci handlowych oraz regionalnych dystrybutorów.

— Nieco gorzej wygląda sprawa w sektorze elementów meblowych. Dostarczamy je dużym producentom mebli. Tam spadek sprzedaży jest znaczący — mówi Krzysztof Kuczkowski.

Spółka stawia na eksport, którego udział w przychodach w 2008 r. wyniósł ponad 30 proc.

— Nasze główne rynki to kraje Unii Europejskiej — zapewnia Krzysztof Kuczkowski.

Invado posiada jeden zakład w Dzielnej koło Lublińca z pięcioma liniami produkcyjnymi. W przyszłym roku zamierza rozbudować hale produkcyjne i magazyny. Sfinansuje to z pieniędzy własnych i dotacji unijnych (z UE uzyskała już 7 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu