Investors TFI zmieni ofertę

opublikowano: 30-03-2023, 10:44
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Investor Value oraz Investor Surowcowy to fundusze, które 30 czerwca 2023 r. pojawią się w ofercie Investors TFI. Jednym pokieruje zarządzający pozyskany ze Skarbca TFI.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jakie trzy fundusze Investors TFI zmienią nazwy
  • które przy okazji zupełnie zmienią strategię
  • jakiego zarządzającego pozyskało TFI
  • co robił wcześniej i czym zajmie się w Investors TFI

W połowie 2023 r. zmienią się nazwy trzech funduszy Investors TFI. Zamiast dwóch funduszy lokujących kapitał w akcjach rynków TFI zdecydowało się przy tej okazji pozostawić jeden. Investor BRIC zmieni się więc w Investora Rynków Wschodzących. Nowa nazwa ma lepiej odzwierciedlać strategię funduszu.

Jednocześnie istniejący obecnie Investor Akcji Rynków Wschodzących przekształci się w Investora Surowcowego. Będzie nim zarządzał Maciej Kołodziejczyk, który obecnie zarządza m. in. Investorem Gold Otwartym.

Trzecia zmiana polega na przekształceniu Investora Obligacji Rynków Wschodzących Plus w Investora Value. W nowej odsłonie fundusz nie będzie inwestował na rynku obligacji, ale akcji. Mają to być akcje spółek o atrakcyjnej wycenie w porównaniu do bezpośrednich konkurentów, branży, czy też szerokiego rynku akcji. Ważnym kryterium wyboru firm do portfela będzie ocena ich potencjału do zwiększenia wartości poprzez poprawę wyników finansowych, pozycji konkurencyjnej, czy też atrakcyjności polityki wynagradzania akcjonariuszy.

Investorem Value pokieruje Tomasz Piotrowski, który przejdzie ze Skarbca TFI, gdzie był członkiem zespołu rynków zagranicznych, zarządzającego m.in. funduszami Skarbiec Spółek Wzrostowych i Skarbiec Value. Nie jest to jego pierwsze odejście ze Skarbca TFI. W roku 2015 wraz Michałem Cichoszem przeszedł do Trigon TFI, by rozkręcać fundusz o strategii zbliżonej do Skarbca Spółek Wzrostowych. Gdy Trigon TFI popadło w problemy w wyniku afery GetBacku obaj wrócili do Skarbca TFI i w 2018 r. ponownie włączyli się w zarządzanie Skarbcem Spółek Wzrostowych.

Drugi rozwód ze Skarbcem TFI:
Drugi rozwód ze Skarbcem TFI:
Dla Tomasza Piotrowskiego transfer do Investors TFI będzie drugim rozstaniem ze Skarbcem w okresie niespełna 10 lat.
Grzegorz Kawecki

W Investors TFI Tomasz Piotrowski pojawi się 1 czerwca 2023 r.

– Zbudowaliśmy jeden z najbardziej doświadczonych i stabilnych zespołów zarządzających funduszami akcyjnymi na naszym rynku. Jego wzmocnienie traktujemy jak inwestycję, a inwestować najlepiej w czasach gorszej koniunktury na rynkach akcji – zaznacza Zbigniew Wójtowicz, prezes Investors TFI.

Zapytaliśmy Tomasza Piotrowskiego dlaczego zdecydował się zmienić pracodawcę. Póki formalnie pracuje jeszcze w Skarbcu TFI nie chciał się jednak do tego odnosić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane