Inwestorzy finansowi doceniają Techmex

ZK
opublikowano: 25-06-2007, 00:00

Nowe kontrakty na horyzoncie i nowe instytucje w akcjonariacie. Nic dziwnego, że notowania informatycznej grupy rosną.

Nowe kontrakty na horyzoncie i nowe instytucje w akcjonariacie. Nic dziwnego, że notowania informatycznej grupy rosną.

Dopiero co Techmex poinformował o zawarciu z Agencją Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa umowę o wartości 16 mln zł, a już niebawem można się spodziewać kolejnych kontraktów.

— Kilka projektów jest już uzgodnionych i jesteśmy na etapie ustaleń prawnych. Wkrótce będziemy o tym informować, choć ostateczne podpisanie porozumienia w takich sytuacjach może zająć dwa tygodnie albo dwa miesiące — mówi Jacek Studencki, prezes Techmeksu.

Zapewnia, że biznes idzie bardzo dobrze. W pierwszym kwartale grupa zanotowała co prawda ponad 1,6 mln zł straty, ale plany na cały rok są nadal aktualne. Zakładają 12-13 mln zł zysku, czyli podwojenie wyniku z roku poprzedniego.

Ostatnio rośnie zainteresowanie akcjami Techmeksu inwestorów instytucjonalnych. Co prawda Millennium TFI sprzedało trochę walorów, ale o zwiększeniu zaangażowania poinformowały Pioneer Pekao IM oraz ING TFI.

— Liczba naszych akcji w rękach instytucji finansowych stale rośnie, i to jest bardzo pozytywne zjawisko — komentuje Jacek Studencki.

Rośnie też kurs giełdowy Techmeksu. W trakcie piątkowej sesji w pewnym momencie zyskiwał nawet 8,3 proc., przekraczając 44 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy