Inwestorzy poczuli chemię

KZ
opublikowano: 26-03-2009, 15:50

Odreagowanie na GPW nie ominęło też nawozowego trio: tarnowskich Azotów oraz zakładów z Puław i Polic. Dziś mocno drożeję zwłaszcza te ostatnie.

O godz. 15.40 kurs Polic rósł o 15 proc. Azoty Tarnów zyskiwały 6,8 proc., a Puławy ponad 4 proc. Już wczoraj zwyżka była solidna i sięgała – odpowiednio – siedmiu, trzech i dziewięciu procent.

Powód?
- W czasie spadków z ostatnich miesięcy producenci nawozów mocno ucierpieli i ich akcje na tle innych sektorów wyglądają na relatywnie tanie. Nie znaczy to jednak, że firmy te będą w najbliższych kwartałach pokazywać wyniki, które uzasadniałyby dalsze dynamiczne wzrosty – komentuje Łukasz Prokopiuk, analityk Domu Maklerskiego IDM.

Jego zdaniem, na pozytywny sentyment do spółek wpływać może jednak oczekiwania na obniżkę taryf gazowych przez Urząd Regulacji Energetyki. Decyzja spodziewana jest jeszcze w tym tygodniu, a najpóźniej na początku przyszłego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Chemia / Inwestorzy poczuli chemię