Inwestorzy stali się nerwowi

Łukasz Wosch, DM TMS Brokers
25-02-2011, 00:00

Czwartkowa sesja na EUR/USD nie przyniosła rozstrzygnięć. W dalszym ciągu widać dynamiczne ruchy w notowaniach, co wskazuje na dużą nerwowość wśród inwestorów. Z jednej strony, za umocnieniem dolara w stosunku do euro przemawia narastający konflikt w Libii. Z drugiej strony natomiast, wciąż obserwujemy spekulacje o ewentualnej podwyżce stóp procentowych w strefie euro. Obecnie kluczowa będzie przyszłotygodniowa konferencja po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, której głównym tematem będzie inflacja i przyszłość kosztu pieniądza w strefie euro.

Złoty w czwartek po raz kolejny tracił na wartości w stosunku do euro i franka. Kurs EUR/PLN zwyżkował w okolice psychologicznej bariery czterech złotych za jedno euro, jednak poziomy te zostały póki co obronione. Frank natomiast w dalszym ciągu zyskuje na wartości w obawie o sytuację na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Utrzymujące się negatywne nastroje na rynkach mogą w kolejnych dniach dalej wpływać na osłabienie złotego.

Łukasz Wosch

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Wosch, DM TMS Brokers

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Inwestorzy stali się nerwowi