Inwestycje w Bug

BAW
opublikowano: 03-05-2018, 22:00

Dla realizacji wodno-ściekowych inwestycji w zlewni rzeki Bug, czyli na terenie Białorusi i Ukrainy, przeznaczony jest Program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mający na celu poprawę i ochronę stanu wód powierzchniowychi podziemnych w Polsce.

Budżet tego działania to 100 mln zł, które zostanie rozdysponowane w formie preferencyjnych pożyczek. Przewidziano wsparcie do 60 proc. kosztów kwalifikowanych konkretnego przedsięwzięcia.

Nabór wniosków rozpocznie się 14 maja i potrwa do 30 listopada 2018 r. Mogą je składać firmy i instytucje realizujące poza granicami kraju projekty i inwestycje z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Chodzi o przedsięwzięcia, które będą polegały na budowie, rozbudowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych (także w zakresie gospodarki osadowej i likwidacji odorów), zakładów przetwarzających osady ściekowe i zbiorczych systemów kanalizacji sanitarnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Inwestycje w Bug