iPhone 5 szybszy, lżejszy i najcieńszy na świecie

opublikowano: 12-09-2012, 19:22

Prezes Apple, Tim Cook, rozpoczął konferencję w San Francisco, podczas której zaprezentowano nowy model smartfona iPhone.

Szef marketingu Apple, Phil Schiller, powiedział, że nowy iPjone ma 4-calowy ekran, a jego obudowa jest zrobiona w całości ze szkła i aluminium. iPhone 5 jest o 18 proc. cieńszy (7,6 mm) i 20 proc. lżejszy (112 g) niż iPhone 4S. Schiller zwrócił uwagę, że będzie on "najcieńszy na świecie". Podkreślił, że aplikacje będą działać jak dotychczas, pomimo iż większość z pisanych na system iOS było projektowanych na 3,5-calowy ekran. Niektóre programy innych dostawców będą miały czarne paski po bokach zanim zostaną zaktualizowane. Ekran ma rozdzielczość 1136 X 640 i proporcje 16:9. Wi-Fi umożliwia transfer danych do 150 Mbps. Akumulator pozwala na 8 godzin rozmów lub tyle samo serfowania z wykorzystaniem sieci LTE. Nowa kamera iSight jest o 25 proc. mniejsza niż poprzednia, ma rozdzielczość 8 megapikseli.

Zobacz więcej

Phil Schiller; fot. Bloomberg

Apple zaprojektował nowy chip do iPhone'a 5. Nazywa się Apple A6. Schiller twierdzi, że jest on dwa razy szybszy i jednocześnie 22 proc. mniejszy od jego poprzednik.

Cena iPhone'a 5 będzie zaczynała się od 199 USD za 16GB model. Zamówienia na smartfona będzie można składać od piątku. Dostawy ruszą 21 września. 32 GB model będzie kosztował 299 USD, a 64 GB będzie sprzedawany po 399 USD.

Apple zdecydowało się obniżyć cenę iPhone'a 4S do 99 USD za model 16 GB. 8 GB wersja iPhone'a 4 będzie darmowa jeśli podpisze się z operatorem dwuletnią umowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu