ISB: przegląd informacji ze spółek

Internet Securities
opublikowano: 29-11-2006, 19:29

Bank Pekao SA zamierza nabyć pakiet do 100% akcji Komercyjnego Banku HVB Bank na Ukrainie (HVB Bank Ukraina), o łącznej wartości nominalnej 109,8 mln hrywien ukraińskich, podał bank w komunikacie w środę.

Bank Pekao SA zamierza nabyć pakiet do 100% akcji Komercyjnego Banku HVB Bank na Ukrainie (HVB Bank Ukraina), o łącznej wartości nominalnej 109,8 mln hrywien ukraińskich, podał bank w komunikacie w środę.

Redukcja zapisów w ofercie publicznej akcji spółki EFH Żurawie Wieżowe wyniosła 98,56%, podała spółka w komunikacie w środę.

Polski Koncern Mięsny Duda planuje, że na koniec 2008 roku jego przychody i zysk netto zostaną podwojone w stosunku do wyników osiągniętych w 2006 r., głównie dzięki przejęciu ZPM i ZM Biernacki oraz spółki Stół Polski. Oznacza to, że w 2008 r. zysk ten może sięgnąć ok. 100 mln zł, przy przychodach wysokości 2 mld zł, poinformował Maciej Duda, prezes zarządu PKM Duda.

PKN Orlen planuje wyemitować euroobligacje na kwotę co najmniej 800 mln euro w I połowie przyszłego roku, które mają zrefinansować udzielony w środę roczny kredyt pomostowy, poinformował Paweł Szymański, członek zarządu Orlenu ds. finansowych. Według niego obligacje będą miały termin zapadalności od 7 do 10 lat.

PKN Orlen podpisał w środę dwie umowy kredytowe o łącznej wartości 1,6 mld euro, które umożliwią koncernowi zakup litewskiej spółki Mažeikiu Nafta. Kredytów udzieli konsorcjum ośmiu polskich i zagranicznych banków, poinformował Orlen w komunikacie w środę.

Analitycy Millennium DM w raporcie z 21 listopada podtrzymali rekomendację „kupuj” dla Techmeksu, podnosząc wycenę spółki do 34,5 zł z 33,2 zł w poprzedniej rekomendacji wydanej w październiku.

Analitycy CA IB w raporcie z 28 listopada podnieśli rekomendację dla spółki obuwniczej CCC do „kupuj” z „trzymaj”, podnosząc jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 53 zł z 46 zł w poprzednim raporcie.

Polski Koncern Mięsny Duda spodziewa się, że przekroczy zrewidowane niedawno prognozy finansowe, zakładające wypracowanie zysku wysokości 48-50 mln zł, przy przychodach na poziomie 1 mld zł w 2006 roku. Spółka zapowiada kolejne przejęcia w segmencie dystrybucji mięsa i wędlin oraz przejęcie dużego gracza na rynku ukraińskim.

Należący do Grupy PKN Orlen SA czeski koncern chemiczno-paliwowy Unipetrol został ukarany przez Komisję Europejską grzywną 17,55 mln euro obok czterech innych koncernów uczestniczących w kartelu mającym na celu ustalenie cen i podział rynku niektórych rodzajów kauczuku syntetycznego, wynika z informacji komisji, która łącznie nałożyła na firmy 519 mln euro grzywny.

Jeronimo Martins, właściciel sieci dyskontów spożywczych Biedronka, zapowiada, że w 2007 roku poziom inwestycji będzie zbliżony do poziomu z 2006 roku, kiedy wyniósł 500-600 mln zł rocznie. Jednocześnie spółka zapowiada, że być może pod koniec tego roku zostanie, w ramach testu, otwarta pierwsza apteka.

Analitycy Credit Suisse ustalili na 51 zł 12-to miesięczną cenę docelową akcji PKN Orlen i rekomendują „neutralnie” dla walorów tej spółki, wynika z raportu z 28 listopada, odtajnionego w środę.

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) będzie oferować samodzielną usługę szerokopasmowego dostępu do internetu – neostradę od 15 klutego przyszłego roku, poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przytaczając list prezesa TP SA do prezes UKE, w której złożył on taką deklarację. Zamówienia na rozdzielone usługi oraz wypowiedzenia usług głosowych będą przyjmowane od połowy stycznia.

Polska Grupa Energetyczna, która ma powstać do końca roku na bazie PSE, BOT, 8 spółek dystrybucyjnych i ZEDO, na dzień konsolidacji będzie miała zysk ok. 1,5 mld zł przy 25,0 mld zł przychodów, poinformował w środę prezes PSE Jacek Socha. Socha podał, że moc zainstalowana tworzonej grupy wyniesie 12 tys. MW, a produkcja netto – 52,5 TWh.

Polski Koncern Mięsny Duda kupi za 27,5 mln zł wszystkie udziały firmy Polski Stół, producenta oraz dystrybutora mięs i wędlin, poinformowała Duda w komunikacie w środę.

(ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane