iSpot Poland przejmuje sieć autoryzowanych salonów Apple Cortland

opublikowano: 31-03-2023, 19:09
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Sprzedawca produktów Apple w Polsce, iSpot Poland, nabył w piątek 100 proc. udziałów firmy Cortland – sieci salonów z autoryzowanym sprzętem amerykańskiego giganta technologicznego. Firma przejęła tym samym 16 sklepów w kraju, w których pracuje 180 osób.

iSpot, który należy do 1923 Investments, będzie od teraz posiadał 47 salonów sprzedaży w Polsce, w których zatrudnionych jest 600 osób. Prognozowany przychód z połączonych działalności przekroczy 1 mld zł w 2023 r. Sklepy Cortland zmienią szyldy w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Pierwsze salony Apple Premium Partner w 2023 r.

Polski sprzedawca produktów Apple planuje również w tym roku otworzyć pierwsze salony Apple Premium Partner, których celem jest rozwój dużych lokali we współpracy z partnerami.

“Zarówno iSpot, jak i Cortland notują silny wzrost sprzedaży, więc jest to ekscytujący moment i okazja, aby zmaksymalizować wspólny potencjał komercyjny. (…) wprowadzą na rynek bezkonkurencyjną ofertę produktów i usług Apple oraz innych firm, wspartą odpowiednim poziomem dostępności oraz działaniami marketingowymi” – oświadczył Keith Busuttil, dyrektor generalny 1923 Investments.

Jak zaznaczył, zakres i skala współpracy dadzą możliwości do rozwoju szczególnie w obszarze rynku edukacji oraz klientów biznesowych.

1923 Investments jest grupą z podmiotami działającymi w sferze technologicznej, handlu, logistyki, oraz paliw kopalnych. Przedsiębiorstwo będące spółką inwestycyjną Hili Ventures jest obecne na Malcie, w Polsce na Węgrzech, w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane