IV Forum Gospodarcze w Zgierzu

Monika Niewinowska
opublikowano: 06-09-2002, 00:00

Już po raz czwarty w Zgierzu pod Łodzią odbędzie się Regionalne Forum Inwestycyjno-Gospodarcze. Impreza potrwa trzy dni i odbędzie się w terminie 3-5 października 2002 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

— Celem forum jest zaprezentowanie możliwości rozwoju gospodarczego miast i gmin regionu łódzkiego, promocja firm i instytucji oraz umożliwienie im nawiązania nowych kontaktów gospodarczych. Jest to inicjatywa integrująca samorząd terytorialny i środowiska gospodarcze. Liczymy na to, że umożliwi ona nawiązanie współpracy na skalę międzynarodową — mówi Karolina Miżyńska z Urzędu Miasta Zgierza.

Tegoroczne forum będzie miało charakter międzynarodowy. Do zaprezentowania swoich firm zaproszeni zostali przedsiębiorcy nie tylko z Polski, ale również z Litwy, Słowacji, Ukrainy, Belgii, Francji i Austrii. Organizatorzy podkreślają, iż umiędzynarodowienie forum jest istotnym akcentem wobec procesu integracji Polski z Unią Europejską.

— Ciekawą inicjatywą wydaje nam się przygotowanie specjalnego stoiska europejskiego. W związku z bliską perspektywą przystąpienia Polski do UE chcielibyśmy w ten sposób przybliżyć uczestnikom forum zagadnienia związane z Unią, jej instytucjami oraz państwami członkowskimi — mówi Karolina Miżyńska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / IV Forum Gospodarcze w Zgierzu