Izwiestia: Samsung wróci do Rosji już w tym roku

opublikowano: 15-09-2022, 08:26
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rosyjski dziennik Izwiestia twierdzi, że Samsung Electronics zamierza wrócić na rosyjski rynek już w tym roku, informuje Reuters.

Rosyjska gazeta powołuje się na anonimowe źródło zbliżone do południowokoreańskiej spółki. Twierdzi ono, że Samsung wznowi sprzedaż w Rosji w październiku, uruchomi dostawy do detalistów i otworzy ponownie swój oficjalny sklep internetowy.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że Samsung był wiodącym dostawcą smartfonów w Rosji. W ostatnim kwartale 2021 roku miał tam 30 proc. rynku. W marcu tego roku wstrzymał dostawy do Rosji tłumacząc to „bieżącymi wydarzeniami geopolitycznymi”.

Samsung znalazł się na zatwierdzonej przez rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu liście zagranicznych spółek, których produkty mogą być sprowadzane do Rosji w ramach tzw. równoległego importu. Oznacza to, że mogą być sprowadzane bez zgody producenta. W połowie sierpnia resort ujawnił, że od wprowadzenia w maju możliwości importu równoległego jego wartość sięgnęła prawie 6,5 mld USD. Do końca roku ma wzrosnąć do 16 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane