JAFO sprzeda nieruchomości

Artur Niewrzędowski
opublikowano: 16-07-1999, 00:00

JAFO sprzeda nieruchomości

Jarocińska Fabryka Obrabiarek JAFO, jeden z głównych producentów obrabiarek i frezarek, w najbliższym czasie zakończy restrukturyzację majątkową. Jeszcze w tym roku pod młotek pójdzie kilka nieruchomości, nie związanych bezpośrednio z produkcją.

— Prowadzimy rozmowy z kilkoma potencjalnymi nabywcami. Podpisania umów można spodziewać się jesienią. Decyzja o sprzedaży części majątku została podyktowana koniecznością obniżenia kosztów działalności oraz zdobycia pieniędzy na odbudowanie pozycji na rynku — mówi Tomasz Paczkowski, dyrektor handlowy JAFO.

Zarząd przedsiębiorstwa rozważa sprzedaż ośrodków wczasowych w Karpaczu i Jarosławkach. Szuka również nabywców na halę magazynową oraz część gruntów.

Jeszcze w tym roku może nastąpić podpisanie kontraktu z amerykańską firmą, związaną z branżą motoryzacyjną, której nazwy dyrektor nie chce ujawnić.

— Moce produkcyjne wykorzystujemy obecnie tylko w 50 proc. W związku z tym prowadzimy rozmowy w celu pozyskania zamówień na usługi kooperacyjne. Chcemy, żeby docelowa struktura działalności była podzielona po połowie — na produkcję obrabiarek i frezarek oraz działalność kooperacyjną — mówi dyrektor Paczkowski.

Wspólnie z akcjonariuszem — szwedzką firmą SMG — jarocińska firma zamierza uruchomić produkcję maszyn skrawających.

Pod koniec roku na terenie zakładu zostanie otwarte centrum sprzedaży. Firma zamierza rozszerzyć ofertę o maszyny importowane przez Metalexport i stać się jego przedstawicielem w zachodniej Polsce.

Głównymi akcjonariuszami spółki są Metalexport i szwedzka firma SMG. JAFO zatrudnia 360 osób. Jej eksport stanowi 50 proc. sprzedaży. Odbywa się poprzez sieć sprzedaży Metalexportu. Głównymi zagranicznymi odbiorcami są firmy z USA, Niemiec, Kanady, Włoch. Jej ubiegłoroczne przychody ze sprzedaży przekroczyły 18 mln zł. AN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Niewrzędowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / JAFO sprzeda nieruchomości