Czytasz dzięki
Partnerem podcastu jest BNP

Jak pandemia napędzi medycynę

opublikowano: 24-07-2020, 06:00

Kiedy pojawią się szczepionki, jak zmieniła się opieka nad pacjentami i w co warto inwestować w świecie medycznym – o tym wszystkim opowiadają goście „Pulsu Biznesu do słuchania”

Możemy być zmęczeni koronawirusem, ale koronawirus nie zmęczył się nami. Pandemia trwa i najlepsze, co teraz możemy zrobić, to wyciągnąć wnioski na przyszłość. Najważniejsze wnioski można oczywiście wyciągnąć w medycynie i całym sektorze ochrony zdrowia. Dlatego najnowszy odcinek „Pulsu Biznesu do słuchania" dotyczy tego, jak zmieni się opieka medyczna w przyszłości – i jak już się zmienia, oraz co z tego wynika dla nas, naszego stanu zdrowia, naszego portfela, a nawet naszej wolności osobistej.

Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze. Pierwsza rozmowa dotyczy tych najważniejszych, czyli postępu w pracach nad znalezieniem szczepionki i skutecznych metod leczenia chorych. Opowiada o tym jeden z czołowych polskich ekspertów koronawirusowych - profesor Krzysztof Pyrć, kierownik pracowni wirusologii w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kolejny rozmówca to medyczny praktyk i specjalista. Doktor Piotr Soszyński, dyrektor ds. medycznego doradztwa strategicznego w Medicover Polska, mówi m.in. o tym, jak pandemia zmieniła realia opieki nad pacjentami, jakie rozwiązania telemedyczne znajdują obecnie zastosowanie i jakie rozwiązania w sferze publicznej okazały się przydatne podczas walki z koronawirusem.

Kolejny gość to Kazimierz Cięciak, dyrektor konsultingu w Comarch Healthcare. Opowiada on o tym, jak z punktu widzenia dużej polskiej firmy technologicznej wyglądają perspektywy nowych rozwiązań w medycynie i co w praktyce wdraża się w Polsce. Mówi też o tym, jakie grupy społeczne mogą szczególnie skorzystać na rozwoju nowych technologii, w tym bardzo prostych gadżetów, które już możemy nosić przy sobie.

Podcast nazywa się „Puls Biznesu do słuchania", a nie „Puls Medycyny do słuchania", więc ostatni gość mówi o inwestycyjnym potencjale spółek z branży technologii medycznych i telemedycyny. Mamy ich trochę na polskiej giełdzie, nie brakuje też szukających kapitału start-upów. Na co warto zwracać uwagę podczas oceny takich spółek? Czego należy od nich oczekiwać? O tym wszystkim szeroko opowiada Piotr Żółkiewicz, partner w funduszu Zolkiewicz & Partners, a w przeszłości m.in. szef finansów telemedycznego Medicalgorithmics.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane