Jak żyć z VAT

AS
12-09-2006, 00:00

Podatki niejednemu przedsiębiorcy spędzają sen z powiek. Pojawiła się książka, która pomaga rozwiać wątpliwości.

„Ustawa o VAT. Komentarz” Zdzisława Modzelewskiego i Grzegorza Mularczyka zawiera objaśnienia przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz praktyczne wskazówki ich stosowania — co istotne, wszystko to zostało przedstawione na przykładach. W publikacji omówiono m.in. definicje podatnika i płatnika, zasady wymiaru podatku, stawki, odliczanie i zwrot podatku. Nie pominięto kwestii związanych ze składaniem deklaracji i wypełnianiem faktur.

Komentarz wskazuje wiele niezgodności przepisów z konstytucją i prawem wspólnotowym. Walorem opracowania są również odwołania do unijnych przepisów o podatku od wartości dodanej, a zwłaszcza do VI dyrektywy VAT. Autorzy przytoczyli też istotne tezy z orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w kwestiach, które w praktyce mogą wzbudzać najwięcej wątpliwości i być przedmiotem rozbieżnych interpretacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Jak żyć z VAT