Janki liczą na klientów z południa

opublikowano: 21-08-2019, 22:00

Podziemny parking, nowe salony z modą i duża strefa restauracyjna to efekt rozbudowy Centrum Handlowego Janki.

Powstałe 20 lat temu Centrum Handlowe H Janki 21 sierpnia zostało ponownie otwarte po zakończeniu prac modernizacyjnych, podczas których stara część obiektu normalnie działała. W miejscu parkingu naziemnego dobudowano parking podziemny i nową część handlową o powierzchni 21 tys. m kw. Dzięki rozbudowie w Jankach działa już 70 nowych salonów z modą damską, męską i akcesoriami. Do 16 najemców powiększyła się też strefa restauracyjna. Cały obiekt ma teraz 94 tys. m kw. i 170 lokali.

Zgodnie z nowymi trendami w CH Janki znacznie
rozbudowano strefę gastronomiczną.
Zobacz więcej

Coś na ząb:

Zgodnie z nowymi trendami w CH Janki znacznie rozbudowano strefę gastronomiczną.

— Inwestycja kosztowała 65,4 mln EUR i pod względem finansowym zmieściliśmy się w zakładanym budżecie. Jedynie czas remontu okazał się o 8 miesięcy dłuższy od planowanego. To cena zapłacona za to, że mimo trwających prac budowlanych centrum cały czas normalnie działało — mówił podczas otwarcia Karol Pilniewicz, prezes Cromwell Property Group CEE.

Wśród sklepów, które pojawiły się w wyniku rozbudowy, znalazły się m.in. takie marki jak Calzedonia, Intimmisimi, Gafas, New Yorker, Pandora, Jubitom, Etam, Reserved, Tous, Zara, Bershka czy Stradivarius. Największymi najemcami w CH Janki są Leroy Merlin, Media Markt i hipermarket Auchan. Działa też kino Cinema City. Położone przy trasie wylotowej z Warszawy CH Janki nie ma zamiaru konkurować z miejskimi galeriami — swoich klientów widzą głównie wśród mieszkańców miejscowości położonych na południe od Warszawy. Ich odwiedziny usprawni nowy podziemny parking — liczba miejsc postojowych zwiększyła się dzięki niemu o 1200.

— Kto pamięta stary parking naziemny i konieczność dotarcia z zakupami do samochodu przy niepogodzie, ten najbardziej doceni zmiany — podkreśla Magdalena Piechna, kierownik ds. zarządzania portfelem w Cromwell Property Group CEE.

Jej zdaniem dużą liczbę odwiedzających centrum handlowe wspiera znana lokalizacja. Janki od lat są popularne, ponieważ klienci mogą tu również odwiedzić znajdujący się w pobliżu sklep IKEA oraz retail park z artykułami dla domu. Oferta różnych obiektów jest więc komplementarna.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu