Jelenia Góra stawia na sport

AJ
opublikowano: 19-01-2010, 00:00

Z unijną pomocą miasto zainwestuje w sport i rekreację 7 mln zł.

Z unijną pomocą miasto zainwestuje w sport i rekreację 7 mln zł.

Wkrótce województwo dolnośląskie może mieć nowe trasy dla narciarzy biegowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2011 r. samorząd Jeleniej Góry ogłosi przetarg m.in. na ich przygotowanie. Warunkiem sine qua non jest jednak uzyskanie unijnej pomocy, która ma pokryć 85 proc. kosztów inwestycji wartej 7 mln zł (resztę zapewni miasto).

— W kwietniu dostaniemy odpowiedź, czy otrzymamy pieniądze z programu operacyjnego Europejskiej Współpracy Terytorialnej — twierdzi Aneta Gieysztor z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Mimo niepewności związanej z finansowaniem miasto nie traci czasu.

— Mamy już gotowy projekt, załatwione są wszystkie sprawy techniczne. Czekamy na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę — wyjaśnia Aneta Gieysztor.

Zwycięzca przetargu zbuduje ośrodek obsługujący zawody sportowe, plac rekreacji i wypoczynku oraz parkingi samochodowe i autokarowe. Jego zadaniem będzie też wytyczenie i oznakowanie około 38 km tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego, które w przyszłości mogą być przedłużone do 50 km.

— Ciekawym elementem będzie trasa o długości około 2 km pokryta specjalną nawierzchnią przeznaczoną do jazdy na rolkach i nartorolkach — mówi Aneta Gieysztor.

Z obiektów korzystać będą miejscowe kluby sportowe, mieszkańcy i turyści.

— Realizację projektu rozłożyliśmy na trzy lata. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt będzie gotowy do 2013 r. — twierdzi Aneta Gieysztor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane