Jen jest najbardziej przewartościowaną walutą

opublikowano: 19-05-2016, 09:21

Japońska waluta rosnąc najmocniej spośród walut krajów G-10 od marcowego posiedzenia Fed, wydaje się być najbardziej przewartościowana i powinna spowolnić dynamikę zwyżki, ocenia Macquarie Bank, na którego komunikat powołuje się Bloomberg.

Nizam Indris, szef strategów rynku papierów o stałym dochodzie w Macquarie Bank ocenia, że jen stopniowo powinien tracić potencjał. Docelowy kurs w relacji do amerykańskiego dolara na koniec 2016 r. ustalił na poziomie 120 wobec 110,10 obecnie.

Kurs USD/JPY
Kurs USD/JPY
Bloomberg

Strateg uważa, że umocnienie dolara będzie powodować „słabość” większości walut krajów rozwijających się, ale w centrum uwagi mogą znaleźć się południowokoreański won i malezyjski ringgit. 

Bank twierdzi przy tym, że dla australijski dolar nie będzie szczególnie atrakcyjna walutą, zaś Bank Rezerw Australii prawdopodobnie obniży główną stopę procentową do 1 proc. do końca roku (prognozuje na koniec bieżącego roku relację AUD/USD na poziomie 0,67 wobec 0,7200 obecnie).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane