Jen słabszy, azjatyckie akcje wyżej

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 31-05-2010, 09:20

Azjatyckie rynki akcji kończą ostatnią sesję nieudanego miesiąca na niewielkich plusach. Odbicie z końca miesiąca pozwoliło ograniczyć majową stratę indeksu MSCI Asia Pacific do 10 proc.

Mieszane dane napłynęły z gospodarek Japonii i Indii. Produkcja przemysłowa pierwszej z nich wzrosła w kwietniu o 1,3 proc (prognozowano 2,5 proc., poprzednio wzrost o 1,2 proc.). PKB Indii zanotował natomiast w pierwszym kwartale 8,6 proc. wzrost, o 2,1 pkt proc. szybszy niż kwartał wcześniej.

Jen przed 9.00 czasu polskiego osłabił się do 91.36 USD za dolara po tym, jak jedna z partii tworzących rząd opuściła koalicję. „Nie ma powodów do kupna waluty kraju, którego sytuacja polityczna jest niestabilna” – komentowali analitycy. Japońska waluta umacniała się w maju nawet szybciej niż dolar, zyskując do „zielonego” blisko 3 proc. na fali sprzedaży ryzykownych aktywów i zamykania transakcji carry trade.

Dzisiaj zamknięte będą giełdy w USA, Amerykanie obchodzą Dzień Pamięci. Handlu nie będzie także w Londynie z powodu wakacji bankowych.

MWIE, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Jen słabszy, azjatyckie akcje wyżej