Jeremy Clarkson dostanie 12 mln GBP od BBC

opublikowano: 26-05-2014, 11:57

Jeremy Clarkson, prowadzący popularny na całym świecie program motoryzacyjny „Top Gear”, jest bliski zawarcia trzyletniego kontraktu o wartości 12 mln GBP (61,6 mln zł) z brytyjskim nadawcą publicznym BBC.

W ostatnim czasie Clarkson znalazł się w ogniu krytyki. Oskarżono go o rasistowskie wypowiedzi. Dziennikarz zapewniał, że nie chciał nikogo obrazić i nagrał wideo, na którym „błaga o wybaczenie”. Nieoficjalnie mówiło się, że Clarkson, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, dostał ostrzeżenie od BBC, że kolejna wpadka nie ujdzie mu na sucho. Anonimowy informator BBC powiedział dziennikowi Daily Mail, że stacja negocjuje obecnie nowy kontrakt z Clarksonem.

- Właśnie trwają nad tym prace. Szefowie BBC chcą, aby podpisał kontrakt jak najszybciej – powiedziało źródło dziennika.

Spekuluje się, że nowy kontrakt może sięgnąć nawet 12 mln GBP, z czego 3 mln GBP to roczne wynagrodzenie Clarksona od BBC Worldwide i po 1 mln GBP za każdy rok tytułem opłat licencyjnych.

fot. youtube.com
fot. youtube.com
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, dailymail.co.uk

Polecane