Jeśli twój biznes to gra, Korea zaprasza

SACH
opublikowano: 31-07-2012, 00:00

Polskie firmy z branży gier komputerowych i planszowych mogą zawojować nowe rynki podczas misji gospodarczej do Korei.

Z myślą o przedsiębiorcach z sektora gier jesienią Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) organizuje wyjazd na międzynarodowe targi do Busan. Impreza pod nazwą Global Game Exhibition odbędzie się w Korei od 8 do 11 listopada.

Polskie firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów udziału w misji.

— Każdy z uczestników misji będzie mógł wystawićsię na udostępnionym bezpłatnie polskim stoisku oraz zaprezentować swoją firmę w katalogu, który będzierozdawany na targach. Przedsiębiorcy wezmą udział w zaaranżowanych wcześniej bezpośrednich spotkaniach z koreańskimi firmami oraz imprezach towarzyszących, takich jak seminaria. Odbędą się też wizyty w miejscowych przedsiębiorstwach — mówi Danuta Marcak z PARP.

Na polskie firmy zainteresowane uczestnictwem w misji czeka finansowe wsparcie. Udziela go Ministerstwo Gospodarki na realizację branżowych projektów promocyjnych. Pomoc polega na refundacji 50 proc. kosztów kwalifikowanych, do których należą m.in. przelot, zakwaterowanie, przygotowanie materiałów informacyjnych i reklamowych. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w projekcie nie może przekroczyć 8 tys. zł.

Z dofinansowania może skorzystać tylko jedna osoba z firmy. Tegoroczna edycja targów została podzielona na tematyczne pawilony. Będą więc oddzielne strefy gier interaktywnych, zręcznościowych, planszowych i konsoli do gier. W ubiegłym roku podczas czterech dni imprezę odwiedziło ok. 300 tys. osób.

Teraz organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji. Więcej informacji na temat Global Game Exhibition można znaleźć na stronie organizatora targów: http://www.gstar.or.kr.

31.08

Tego dnia mija termin przesyłania zgłoszeń na misję.

KONTAKT

Szczegółów na temat misji udziela: Danuta Marcak Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości tel.: +22 432-80-78 e-mail: danuta_marcak@ parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu