Jessica rusza na Śląsku

opublikowano: 2011-12-05 15:11

Firmy i samorządy mogą aplikować o pieniądze na rewitalizację miejskiej przestrzeni.

Śląsk to wyjątkowo wdzięczny teren dla takich inwestycji. Mowa o odbudowie miejskiej przestrzeni. Pojawia się szansa, by zrobić to za unijne pieniądze. Nie są to jednak dotacje, ale preferencyjne pożyczki dla samorządów i firm. 5 grudnia ruszył nabór w województwie śląskim. Operatorem jest Bank Ochrony Środowiska (BOŚ). Z programu Jessica płynie 251 mln zł, do tego BOŚ dokłada 375 mln zł (ale już na zasadach czysto komercyjnych). Wygląda na to, że nie będzie problemów ze znalezieniem chętnych...

Więcej w jutrzejszym „PB”

None
None