Jest oferta na największą farmę bydła w Australii

opublikowano: 24-10-2016, 09:12

Czterech największych hodowców była w Australii połączyło siły aby uniemożliwić Chińczykom przejęcie największej farmy w kraju, donosi The Wall Street Journal.

Australijscy hodowcy stworzyli konsorcjum BBHO (od nazwisk Brinkworth, Buntine, Harris i Oldfield), dysponujące kwotą 386 mln AUD (294 mln USD), którą oferuje za 100 proc. udziałów farmy S. Kidman & Co. Jeśli propozycja zostanie przyjęta będzie to największa w historii transakcja w australijskiej branży rolniczej.

Wcześniej ofertę 365 mln AUD za przejęcie największej farby bydła w Australii złożyli chiński CRED Real Estate Stock Co. wraz z Giną Rinehart, australijską miliarderką działającą w branży górniczej. Transakcja została jednak zablokowana przez władze Australii, tłumaczące, że nie jest to w interesie kraju, aby 80 proc. S. Kidman & Co. znalazło się w chińskich rękach.

S. Kidman & Co. jest największym w Australii producentem wołowiny. Eksportuje ją do USA, Japonii oraz Azji południowo-wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu