Jest oferta przejęcia lidera rynku centrów handlowych w Polsce

opublikowano: 09-11-2021, 13:43

Redefine, drugi gracz na rynku nieruchomości RPA chce przejąć EPP, lidera rynku centrów handlowych w Polsce i złożył już niewiążącą ofertę, informuje południowoafrykański serwis Fin24.

Redefine, właściciel ponad 20 centrów handlowych w RPA, ma już 45,5 proc. akcji EPP. Chce dzięki transakcji zwiększyć ekspozycję na Polskę z 15 proc. do 30 proc. Argumentuje, że większy postęp szczepień, bardziej stabilna gospodarka i niższe bezrobocie stwarzają w Polsce lepsze perspektywy niż w RPA.

Jeśli akcjonariusze EPP zaakceptują ofertę przejęcia, spółka wyjdzie z giełdy w Luksemburgu i stanie się spółką zależną Redefine.

Prezes Andrew Konig zapewnił, że nie jest to wykorzystanie sytuacji stworzonej przez pandemię, bo Redefine pracuje nad tą transakcją już od około roku. Zapowiedział, że spółka z RPA nie zamierza zwiększać ekspozycji na Polskę.

- Nie będziemy zwiększać po tym dramatycznie naszej ekspozycji. Będzie to raczej wynikało z pojawiających się okazji niż z czegoś innego. Nasz bilans musi być odpowiedzialnie zarządzany jeśli chodzi o zagraniczne inwestycje – powiedział Konig.

EPP informuje na swojej stronie internetowej, że ma w Polsce 29 centrów handlowych i 6 projektów biurowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fin24

Polecane