Jim Rogers: Amerykański rząd manipuluje danymi

WST, MONEYNEWS
opublikowano: 08-12-2011, 00:00

OPINIE

Oficjalne dane zaniżają stopę bezrobocia i inflacji w Stanach Zjednoczonych. Rząd jest w stanie manipulować metodologią, by poprawić wizerunek USA — twierdzi Jim Rogers, amerykański inwestor. Według oficjalnych danych w listopadzie stopa bezrobocia w USA spadła do 8,6 proc. z 9 proc. miesiąc wcześniej.

— Wydaje się, że realne wskaźniki są zdecydowanie wyższe. Oni upiększają dane. Biorąc pod uwagę niezależne źródła, sytuacja wygląda bardzo poważnie. Podobnie jest w przypadku inflacji — powiedział legendarny inwestor w wywiadzie dla telewizji Newsmax TV.

W październiku indeks CPI w USA wyniósł 3,5 proc., zaś bez uwzględniania cen żywności i energii ceny wzrósł o 2,1 proc. Ten drugi wskaźnik preferowany jest przez Fed. — Każdy, kto robi zakupy, widzi, jak mocno i systematycznie ceny idą w górę. Żywność, edukacja, ubezpieczenia — wszystko drożeje, a rząd twierdzi, że nie ma inflacji — mówi Jim Rogers.

Jim Rogers

guru inwestorów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, MONEYNEWS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu