Johnson & Johnson supersponsorem igrzysk

Polska Agencja Prasowa SA
23-02-2006, 21:24

Wytwórca produktów służących ochronie zdrowia, firma Johnson and Johnson stała się supersponsorem ruchu olimpijskiego.

Wytwórca produktów służących ochronie zdrowia, firma Johnson and Johnson stała się supersponsorem ruchu olimpijskiego.

    Umowa sponsorska podpisana z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim sięga roku 2008, obejmując też letnie igrzyska olimpijskie w Pekinie.

    Daje ona prawo firmie z USA posługiwania się symbolami olimpijskimi w jej globalnej reklamie. W zamian MKOl dostanie od 60 do 80 milion dolarów; w gotówce, w produktach i usługach. Szczegółowe warunki umowy między Johnson and Johnson i MKOl nie zostały ujawnione, ale wiceprezydent korporacji Brian Perkins powiedział, że "lwia cześć dotacji dla MKOl będzie w gotówce".

    Umowa z Johnson and Johnson sprawiła, że firma ta dołączyła do takich światowych sponsorów ruchu olimpijskiego jak Eastman Kodak Company i Coca-Cola.

    Przewodniczący MKOl Jacques Rogge, chirurg ortopeda z zawodu podkreślił, że MKOl troszczy się o zdrowie sportowców i chroni ich przed plagą dopingu. "Jako lekarz-chirurg byłem klientem firmy Johnson and Johnson przez całe moje zawodowe życie" - powiedział Rogge podczas ceremonii podpisywania umowy sponsorskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Johnson & Johnson supersponsorem igrzysk