JP Morgan: 3 tys. etatów to początek

opublikowano: 26-09-2017, 22:00

Będzie drugi etap inwestycji „mercedesa” w sektorze usług. Bank chce kupić biurowiec o powierzchni 50 tys. mkw.

Steve Cohen, dyrektor zarządzający i szef centrum korporacyjnego JP Morgan w Warszawie, poinformował podczas konferencji w Ministerstwie Rozwoju (MR), że bank otworzy biuro w połowie 2018 r., a w ciągu trzech lat zatrudni w nim ponad 3 tys. osób. Firma uruchomiła na stronie zakładkę o biurze w Warszawie.

Polski rząd potrafi napędzać zrównoważony rozwój. Polska popiera przedsiębiorczość, ale również utrzymuje polityczną stabilność i dyscyplinę fiskalną — mówił Steve Cohen, szef centrum korporacyjnego JP Morgan w Warszawie. Wicepremier Mateusz Morawiecki natomiast wyraził nadzieję, że obecność JP Morgana przyczyni się do kilkumiesięcznej hossy na warszawskiej giełdzie.
Zobacz więcej

POSŁODZILI:

Polski rząd potrafi napędzać zrównoważony rozwój. Polska popiera przedsiębiorczość, ale również utrzymuje polityczną stabilność i dyscyplinę fiskalną — mówił Steve Cohen, szef centrum korporacyjnego JP Morgan w Warszawie. Wicepremier Mateusz Morawiecki natomiast wyraził nadzieję, że obecność JP Morgana przyczyni się do kilkumiesięcznej hossy na warszawskiej giełdzie. Marek Wiśniewski

— W ciągu 60 dni zamieścimy oferty pracy: w tym roku 50, w przyszłym — 500 — mówi Jennifer Zuccarelli, dyrektor zarządzająca biura komunikacji banku.

Ogłoszona inwestycja to pierwszy etap — wynika z informacji „PB”.

— Nie komentuję — mówi Grażyna Ciurzyńska, dyrektor departamentu inwestycji i rozwoju w MR. Tymczasowe biuro JP Morgana znajduje się w dawnym biurowcu Deloitte’a przy alei Jana Pawła, w pobliżu ronda ONZ.

— JP Morgan szuka biurowca od ronda ONZ do ronda Daszyńskiego. Chce kupić obiekt i w 2020 r. mieć 50 tys. mkw. Rozmawia m.in. z firmami: Skanska, Golub GetHouse i Ghelamco — twierdzi źródło „PB”.

To oznacza miejsce dla 5 tys. pracowników. Ponad 60 tys. mkw. będzie mieć budowany przez Mennicę Polską i Golub GetHouse kompleks Mennica Legacy Tower, a na makiecie budynku znajduje się logo JP Morgana. Mennica chce podobno wynajmować obiekt, a nie go sprzedać. Inwestycja JP Morgana to sprawa prestiżowa.

— To dla nas ważny dzień, kiedy hub bankowy się umacnia,kiedy Polska pokazuje swój lwi pazur kompetencji w zakresie bardzo wielu funkcji typowo back-office, ale też coraz bardziej związanych z project managementem, różnych ciekawychfunkcji operacyjnych, biznesowych dla dużych przedsiębiorstw — mówi wicepremier Mateusz Morawiecki.

— To benchmarkowa i jedna z najważniejszych inwestycji w sektorze nowoczesnych usług biznesowych od lat. W krótkim czasie przyciągnie kolejne duże inwestycje, nie tylko z sektora finansowego — dodaje Jacek Levernes, prezes ABSL, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych. Jego zdaniem, tylko w centrach usług finansowych będzie w Polsce za trzy-pięć lat pracować 50 tys. osób, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie. W Polsce mogą pojawić się centra usług takich firm, jak Morgan Stanley, Bank of America Merrill Lynch, Barclays, BBV, Societe Generale czy Standard Chartered. Już na przełomie września i październikamożna spodziewać się ogłoszenia kolejnej dużej inwestycji usługowej. JP Morgan dostanie grant inwestycyjny.

— Rozmawiamy o harmonogramie, do końca roku przygotujemy program wsparcia — mówi Grażyna Ciurzyńska. — Grant nie był kluczowy. Przede wszystkim pokazaliśmy, że mamy odpowiednie kadry. JP Morgan będzie zatrudniał absolwentów, którzy tu będą budowali ścieżki kariery, a także ściągał z zagranicy profesjonalistów, w tym Polaków. Pracownicy centrum będą mogli uczestniczyć w najbardziej zaawansowanych technologicznie procesach oceny ryzyka, korporacyjnych inwestycjach czy zarządzaniu aktywami — mówi Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk, Anna Gołasa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / JP Morgan: 3 tys. etatów to początek