Juan znów blisko czteromiesięcznego szczytu

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 25-10-2021, 08:34

Notowania chińskiego juana powróciły w okolice czteromiesięcznych szczytów, po tym jak na rynku odnotowano silną sprzedaż dolarów, donosi Reuters.

fot. Bloomberg

Notowania chińskiej waluty rozpoczęły się na poziomie 6,3883 za dolara, by następnie wzrosnąć do 6,3832. Z kolei średni kurs ustalany przez Ludowy Bank Chin wyniósł 6,3924 wobec 6,4032 z poprzedniej sesji.

W minionym tygodniu juan odnotował największy tygodniowy zysk względem dolara w okresie ostatnich pięciu miesięcy. Chiński regulator przypisywał aprecjację juana siłom rynkowym i elastycznym mechanizmom handlu.

Analitycy i traderzy choć prognozują jeszcze większe umocnienie juana, oczekują jednak, że chiński bank centralny nie pozwoli by kurs przekroczył poziom 6,35 za dolara, a przynajmniej nie w gwałtowny sposób.

Jednym z czynników implikujących umocnienie chińskiej waluty może być potencjalna poprawa w relacjach polityczno-gospodarczych na osi Waszyngton-Pekin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane