Jupiter się ożywił

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 18-01-2010, 06:51

Restrukturyzacja Ponaru i ewentualne nowe przejęcia. To plany giełdowego funduszu na 2010 rok.

Ostatnio Jupiter NFI uaktywnił się na rynku, podpisując z Ponarem Wadowice umowę kupna akcji Fam i Relpolu. Zarząd tłumaczył transakcje chęcią zwiększenia płynności finansowej Ponaru, który podobnie jak fundusz kontrolowany jest (pośrednio) przez znanego krakowskiego biznesmena Grzegorza Hajdarowicza. Czy Jupiter planuje w najbliższym czasie kolejne tego typu transakcje?

- Fundusz będzie nabywał akcje Relpolu i Fam w ramach zawartych umów przedwstępnych. Nie wykluczamy też inwestycji w kolejne spółki w tym w ramach prywatyzacji – mówi nie ujawniając szczegółów Dariusz Leśniak, prezes Jupitera i Trinity Management, która zarządza majątkiem funduszu.

W nowej strategii Jupiter założył, że będzie inwestorem aktywnie zarządzającym spółkami z funduszu. Swoich sił w pierwszej kolejności próbuje w Ponarze.

- Skupimy się na restrukturyzacji Ponaru. Ponieważ dotychczasowe próby znalezienia inwestora branżowego zainteresowanego przejęciem działalności produkcyjnej ze względu na zbyt niskie oferowane ceny nie przyniosły rezultatu (część hydrauliczną Ponaru badała m.in. Polna –red.) zdecydowaliśmy o skoncentrowaniu działalności spółki na produkcji – wyjaśnia Dariusz Leśniak.

Jupiter zamierza też aktywnie uczestniczyć w restrukturyzacji Relpolu i Fam. Poza ich akcjami fundusz ma w portfelu spółkę celową realizującą wieloetapowy projekt deweloperski w Krakowie.

- Z końcem 2009 roku zakończyliśmy I etap inwestycji i wkrótce oddamy tam do użytku 16 tys. mkw PUM-u (powierzchni użytkowo- mieszkalnej – red.) – informuje Dariusz Leśniak.

Dodaje, że spółka obserwuje zwiększone zainteresowanie klientów zakupem mieszkań. W związku z tym podjęła decyzję rozpoczęciu budowy II etapu inwestycji. W tym przypadku ma powstać około 33 tys. mkw PUM. Inwestycja ma ruszyć we wrześniu tego roku.

Więcej, w tym o możliwych wynikach finansowych Jupitera w 2010 roku – w poniedziałkowym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane