Jutro rusza wyścig do KGHM

Ewa Szczecińska
13-03-2008, 00:00

Po raz pierwszy w historii szef najpotężniejszej państwowej spółki zostanie wyłoniony w konkursie — zdecydował nadzór Polskiej Miedzi.

Po raz pierwszy w historii szef najpotężniejszej państwowej spółki zostanie wyłoniony w konkursie — zdecydował nadzór Polskiej Miedzi.

Menedżerowie mogą już szykować CV. Wczoraj rada nadzorcza KGHM rozstrzygnęła, że nowy szef koncernu zostanie wyłoniony w konkursie —po raz pierwszy w historii spółki.

Nie obyło się bez ostrych sporów. Członkowie rady reprezentujący załogę najpierw próbowali wykreślić punkt z porządku obrad. Nie udało się im jednak przeforsować żadnej propozycji. Jedna z nich to wstrzymanie się z naborem i pozostawienie decyzji ministrowi skarbu. Ostatecznie przeważyły głosy przedstawicieli skarbu. Rada zdecydowała o wyborze w drodze konkursu.

Wstępną weryfikacją chętnych zajmie się trzyosobowa komisja wybrana spośród członków nadzoru. To ona za kilka tygodni przedstawi najlepszych kandydatów.

Obwieszczenia o rozpoczęciu naboru można się spodziewać już jutro. Wówczas zostaną oficjalnie podane warunki, jakie muszą spełniać kandydaci. Jak pisaliśmy w „PB”, nie będą musieli mieć wykształcenia górniczego czy hutniczego ani wykazać się znajomością języka obcego.

Nowy szef miedziowego koncernu ma zarabiać 40 tys. zł miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Jutro rusza wyścig do KGHM