K2 Internet już czeka

Zbigniew Kazimierczak
20-06-2006, 00:00

Udany debiut portalu zachęcił bmp do upublicznienia kolejnej firmy i wejścia w nowe inwestycje na polskim rynku.

8,25 zł — tyle w chwili debiutu płacono wczoraj za akcje portalu finansowego Bankier.pl. Inwestorzy w ofercie publicznej płacili po 7,50 zł, zarobili więc 10 proc. Nieco mniej zyskali posiadacze praw do akcji. Debiutowały one z kursem 7,95 zł. W trakcie sesji akcje zdołały podskoczyć do 8,40 zł, ale przez znaczną część dnia można było je kupić poniżej 8 zł.

— Pomyślny debiut na giełdzie wzmacnia niezależną pozycję Bankiera.pl, zapewnia podstawy do szybkiego wzrostu — komentuje Jens Spyrka, partner w funduszu bmp, głównym obok MCI Management akcjonariuszu firmy.

Bankier pozyskał ponad 11 mln zł, z czego blisko 9 mln zł pójdzie na przejęcia. Portal zarabia na reklamie internetowej i sprzedaży produktów finansowych. W zeszłym roku wpływy spółki wyniosły 6,2 mln zł, a zysk — 340 tys. zł. W 2006 r. ma to być 9 mln zł i 700 tys. zł.

Ze sprzedaży akcji Bankiera bmp zyskał około 3 mln EUR (12 mln zł) i zachował 20-procentowy udział w kapitale. Jego inwestycje w portal to około 1,75 mln EUR (7 mln zł). Transakcja zachęca do upublicznienia kolejnych firm, np. agencji e-marketingowej K2 Internet.

— Zastanawiamy się nad sposobem wyjścia z tej spółki, niewykluczone, że poprzez giełdę — mówi Piotr Pajewski, członek zarządu bmp Polska.

W 2005 r. agencja K2 Internet miała 10 mln zł przychodów i około 1 mln zł zysku netto.

— Na ten rok przewidujemy zwiększenie obrotów w tempie wzrostu przychodów z reklamy internetowej, czyli o blisko połowę. Chcemy docelowo zwiększyć rentowność netto do 15 proc. Ale trudno powiedzieć, czy już w tym roku — zapowiada Piotr Pajewski.

Grupa bmp zamierza zainwestować w tym roku w jedną lub dwie kolejne polskie spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / K2 Internet już czeka