K2 poszybuje w chmurze

MZAT
opublikowano: 20-03-2012, 00:00

Agencja interaktywna poprawia wyniki. Chce dorobić na małych i średnich przedsiębiorstwach.

Aplikacje internetowe, system wymiany i przechowywania plików, bazy danych i usługi społecznościowe — a wszystko to w chmurze. Tak serca i portfele małych i średnich przedsiębiorców chce podbić spółka K2 Internet, do tej pory znana przede wszystkim z sieciowego marketingu.

— W połowie kwietnia ruszymy z publicznymi testami usług w chmurze dla małych i średnich przedsiębiorstw. Chcielibyśmy, żeby za 2 lata ten segment działalności przynosił nam 15-20 mln zł przychodów. To nieporównanie większy rynek od tego, na którym działaliśmy do tej pory, i trzeba na niego wcześnie wejść — mówi Janusz Żebrowski, prezes K2.

Chmura od K2 będzie działała pod szyldem OktaWave. Do tej pory spółka zainwestowała w nią 2 mln zł, posiłkując się unijnymi dotacjami. Prezes Żebrowski nie wyklucza, że będzie szukał inwestora finansowego, który pomoże w rozwoju platformy. K2 może też pójść na zakupy — prowadzi rozmowy z małymi spółkami, świadczącymi usługi mediowe dla sektora MSP. Spółka miała w 2011 r. 62,8 mln zł przychodów (wzrost o 12,5 proc. r/r) i 5,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto (wzrost o 18 proc.).

— To najlepsze wyniki w naszej historii. Są zbieżne z tym, co obiecywaliśmy rynkowi. W tym roku powinniśmy zanotować podobne zwyżki — rynek jest stabilny, a klienci nie wstrzymują kampanii, jak działo się w kryzysowym 2009 r. — mówi Janusz Żebrowski.

Nie wiadomo jednak, czy K2 w tym roku podzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Jak mówi prezes, spółka chce przeznaczać na dywidendę co najmniej jedną trzecią zarobku. Tegoroczne inwestycje i przeprowadzka do nowego biura mogą jednak sprawić, że dywidendy nie będzie.

— Jeśli mielibyśmy wypłacać na akcję mniej niż 1 zł, nie będziemy się w to bawić — mówi Janusz Żebrowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane