Kadrowy flesz

AH
opublikowano: 10-01-2008, 00:00

Juliusz Engelhardt

Nowy podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury zastąpił odwołanego Mirosława Chaberka.

Ma 53 lata. Jest profesorem nauk ekonomicznych i specjalistą w dziedzinie ekonomiki transportu kolejowego. Wykłada na Uniwersytecie Szczecińskim. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji oraz Komitetu Transportu PAN. Na początku lat 90. był ekspertem Sejmowej Komisji Handlu i Usług oraz doradcą dyrektora generalnego PKP, był też zastępcą dyrektora generalnego PKP. Od 1996 do 1998 r. pracował w radzie PKP I kadencji jako ekspert ds. ekonomiczno-finansowych. Opracowywał projekty restrukturyzacji i prywatyzacji PKP, zasiadał też w radzie nadzorczej spółki.

Paweł Olczyk i Paweł Pieśniewski

To nowi członkowie zarządu PKP, po tym jak na początku roku walne zgromadzenie akcjonariuszy PKP odwołało Jarosława Adwenta, członka zarządu i dyrektora zarządzania nieruchomościami, oraz Jerzego Marciniaka, także członka zarządu i dyrektora finansowego. Paweł Olczyk został dyrektorem zarządzania nieruchomościami, a Paweł Pieśniewski — nowym dyrektorem finansowym spółki. Paweł Olczyk był wcześniej dyrektorem biura nieruchomości strategicznych PKP, a Paweł Pieśniewski — dyrektorem biura planowania i ekonomiki PKP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AH

Polecane