Kadrowy flesz

AZA
opublikowano: 11-03-2008, 00:00

Luis Miguel Cantu

Został nowym prezesem zarządu firmy Cemex Polska, światowego producenta cementu, betonu i kruszywa.

Pracę w firmie Cemex rozpoczął w 1993 r., zajmował kolejno stanowiska kierownicze w sprzedaży i marketingu. Ostatnio zarządzał spółką na Łotwie m.in. rozpoczął prace nad budową nowej cementowni w Broceni, w południowo-zachodniej Łotwie.

— Będziemy musieli się intensywnie rozwijać, aby sprostać wysokiemu tempu wzrostu gospodarczego Polski i dynamice rozwoju krajowego rynku budowlanego — zapowiada nowy prezes Cemeksu.

Rüdiger Kuhn

Dotychczasowy prezes zarządu Cemeksu został prezesem regionu Cemex Europa Wschodnia, w którego skład wchodzą oddziały w Polsce, na Łotwie, na Węgrzech, w Austrii, Czechach i Chorwacji.

Rüdiger Kuhn z polskim rynkiem materiałów budowlanych związany jest od 1997 r. Przed objęciem stanowiska prezesa zarządu Cemex Polska w 2005 r., zarządzał holdingiem budowlanym RMC Polska, przejętym w marcu 2005 r. przez Cemex. Firma Cemex jest obecna w Polsce od marca 2005 r. — baza produkcyjna obejmuje 2 cementownie (Rudniki i Chełm), 11 kopalni kruszyw oraz sieć 40 wytwórni betonu towarowego. Firma zatrudnia ponad 1500 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu