Kalendarium

Kamil Zatoński
08-04-2005, 00:00

Piątek

- GPW — Sesja nie odbędzie się

Ferrum — Ostatni dzień zapisów na akcje w nowej transzy indywidualnej został przesunięty na 12 kwietnia

NFI Progress — NWZA

Pekabex — NWZA

II NFI — NWZA

Trans Universal — Do obrotu wchodzi 2,8 mln akcji

Sobota

Śrubex — NWZA

Niedziela

AmRest — Publikacja przedziału cenowego

Poniedziałek

AmRest — Początek zapisów na akcje spółki w transzy detalicznej (do 20 IV)

Boryszew — NWZA

DZ Bank — WZA

Eurocash — WZA

Ferrum — Ostatni dzień zapisów w transzy instytucjonalnej przesunięty na 13 kwietnia

Grupa Żywiec — WZA

Leasco — NWZA

Świecie — Wypłata dywidendy 4 zł na akcję

Ze spółek

BRE Bank. Instytucja sprzedała akcje Beverly Hills Video. Nabywcą 33,49-proc. pakietu jest Thamyris Holding. Wartość transakcji to 2,5 mln zł.

Bytom. Odzieżowa spółka zakończyła subskrypcję i przydział akcji serii C. Do objęcia było 500 tys. papierów, z których do inwestorów trafiło ponad 201,3 tys. Wartość przeprowadzonej subskrypcji to ponad 3 mln zł.

BZ WBK. Agencja Moody’s podwyższyła rating siły finansowej banku z D+ do C—. Jego perspektywa jest stabilna. Moody’s tłumaczy, że ten krok odzwierciedla poprawę zdolności generowania zysku, działalności operacyjnej i wskaźników dochodowości.

Dębica. Zarząd oponiarskiej spółki proponuje 6,8 zł dywidendy na akcję. Walne w tej sprawie odbędzie się 28 kwietnia. Spółka wypracowała w 2004 r. zysk netto wysokości 94,01 mln zł. Na dywidendę przeznaczy 93,85 mln zł.

Millennium. Agencja Moody’s podwyższyła do A2 z A3 rating depozytów długoterminowych Banku Millennium. Rating depozytów krótkoterminowych utrzymała na poziomie P-1.

PGF. Agencja Fitch obniżyła krajowe ratingi Polskiej Grupy Farmaceutycznej (PGF): długoterminowy do BB+ z BBB— i krótkoterminowy do B z F3. Obniżka to skutek powrotu zarządu do bardziej agresywnej polityki finansowej, co ma być widoczne m.in. w podwyższonym docelowym zadłużeniu.

Prokom. J. P. Morgan Chase poinformował o sprzedaży części akcji gdyńskiego integratora. Po transakcji instytucja dysponuje pakietem, dającym 4,68 proc. głosów na walnym.

Radpol.Producent wyrobów termokurczliwych, który w październiku 2004 r. odłożył giełdowe plany, chce do połowy 2005 r. zdecydować, czy wejść na parkiet. Na razie sprawa jest w zawieszeniu, gdyż spółka pozyskała finansowanie. Wcześniej planowała ofertę wartą około 40 mln zł.

Stalprofil. Walne uchwaliło wypłatę dywidendy wysokości 3 zł na akcję. Spółka przeznaczy na ten cel około 12 proc. ubiegłorocznego zysku, wynoszącego 45,12 mln zł. TM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy