Kalinowski: klub PSL będzie przeciw wnioskowi o samorozwiązanie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-03-2006, 16:56

Klub PSL będzie przeciwko wnioskowi PiS o samorozwiązanie Sejmu - powiedział PAP Jarosław Kalinowski. Uważa on, że Jarosław Kaczyński i PiS chcą "uniknąć odpowiedzialności za niespełnione obietnice", stąd zapowiedź prezesa PiS.

Klub PSL będzie przeciwko wnioskowi PiS o samorozwiązanie Sejmu - powiedział PAP przewodniczący Rady Naczelnej PSL Jarosław Kalinowski. Uważa on, że Jarosław Kaczyński i PiS chcą "uniknąć odpowiedzialności za niespełnione obietnice", stąd zapowiedź prezesa PiS.

    "Jestem zdania - panowie wygraliście, wzięliście odpowiedzialność, porządźcie, udowodnijcie, że potraficie rządzić, a nie tylko obiecywać" - powiedział Kalinowski PAP.

    Odniósł się w ten sposób do sobotniej zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że w najbliższym czasie jego klub złoży wniosek o samorozwiązanie Sejmu, tak aby wybory mogły odbyć się przed pielgrzymką papieża Benedykta XVI do Polski.

    "Myślę, że Jarosław Kaczyński i PiS widzi, że nie może sobie poradzić z deklaracjami i chce uniknąć odpowiedzialności za niespełnione obietnice. Być może priorytetem jest wzmocnienie szans Lecha Kaczyńskiego na reelekcję za cztery lata. PiS wie, że jeśli porządzą, to szanse Kaczyńskiego na reelekcję są ograniczone" - powiedział Kalinowski.

    Dodał, że podziały w Polsce przebiegają obecnie nie między liberałami i "solidarnymi państwowcami". "Podział jest naprawdę na tych, którzy wygrywając w wyborach, fundują awantury i wojny i tych, którzy chcą rozwiązywać społeczne problemy" - powiedział Kalinowski, obarczając odpowiedzialnością za trwającą wojnę polityczną zarówno PiS, jak i PO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane