Kandydaci źle oceniają rekrutacje

opublikowano: 02-08-2018, 22:00

72 proc. osób nie szuka pracy, w tym 7 proc. odrzuca możliwość jakiejkolwiek zmiany.

72 proc. osób nie szuka pracy, w tym 7 proc. odrzuca możliwość jakiejkolwiek zmiany. To oznacza, że inicjatywa musi wychodzić od firm. Ci, którzy są gotowi pracować gdzie indziej, chcą zarabiać minimum 22 proc. więcej niż dotychczas. Główne powody zmianypracodawcy to brak rozwoju i podwyżki — wynika z raportu Antala „Aktywność specjalistów i menedżerów”. Jakie inne tendencje dają o sobie znać na rynku rekrutacji i HR?

Na kandydata przypada średnio dziewięć ofert zatrudnienia. Co drugi badany oczekuje elastycznego grafiku i możliwości pracy zdalnej. Jeśli aplikujący zbyt długo muszą czekać na odpowiedź, rezygnują. Tylko co dziewiąty proces rekrutacyjny oceniają jako bezbłędnie prowadzony. Wielu mówi, że zostali potraktowani nieprofesjonalnie.Ostateczną ofertę poniżej wcześniej przedstawionych oczekiwań finansowych dostało 23 proc. ankietowanych. Takie sytuacje są nagłaśniane, uderzają w wizerunek firmy i neutralizują pozytywny wpływ jej działań na polu employer brandingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy