Czytasz dzięki

Kara za wegańską dietę

opublikowano: 22-08-2019, 22:00

Rodzice malutkiej dziewczynki zostali skazani przez australijski sąd na 300 godzin prac społecznych za zastosowanie u niej surowej wegańskiej diety — poinformował portal „The Guardian”.

Dziewczynka, która ma obecnie trzy lata, była bardzo niedożywiona. W 19. miesiącu życia nie miała jeszcze żadnego ząbka, a lekarze stwierdzili, że wygląda jak 3-miesięczne niemowlę. Cierpiała też na chorobę kości (jej skutkiem były drobne złamania), można było zapobiec temu przez szczepionkę, na którą nie zdecydowali się rodzice. Była karmiona wyłącznie wegańskimi potrawami na bazie owsa, ziemniaków, ryżu, tofu, chleba, masła orzechowego, mleka ryżowego, a czasami też owoców.

Portal podkreśla, że rodzice nie zapewnili córce suplementów diety, aby pokryć zapotrzebowanie na niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze, takie jak białko. Para z Sydney (jej nazwisko jest chronione przez prawo) przyznała się do zaniedbania obowiązków wobec córki i narażenia jej na silny uszczerbek na zdrowiu już w 2018 r. Groziło im więzienie, ale ostatecznie w ubiegłym tygodniu sąd w Sydney uznał, że adekwatną karą będzie 18-miesięczny nadzór kuratora nad rodziną oraz prace społeczne. Dziecko zamieszkało u krewnych, gdzie dochodzi do zdrowia, ale wymaga fizykoterapii oraz pracy z logopedą.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane