Kärcher wypucuje warszawskie bulwary

opublikowano: 23-09-2018, 22:00

Wspólnie z prywatną firmą stolica wyczyści Bulwar Flotylli Wiślanej.

Z deptaka ciągnącego się od Płyty Desantu po Most Poniatowskiego znikną przyklejone gumy do żucia, plamy po jedzeniu, m.in. sprzedawanych tam kebabach i hamburgerach, zabrudzenia komunikacyjne (np. plamy po olejach silnikowych) i pyły opadające z zanieczyszczonego powietrza, a także papierki i niedopałki — to część projektu „czysta przestrzeń-wspólna sprawa”, w którym firma Kärcher odwiedza polskie miasta (poza stolicą m.in. Kraków i Kołobrzeg). Warszawa jest jednym z partnerów przedsięwzięcia. Siedem maszyn sprzątających wjedzie na bulwary 25 września. Przez blisko 10 godzin będą go zamiatać, odkurzać i szorować.

— Deptak zostanie zamieciony i odkurzony, a następnie wyszorowany i wymyty. Maszyny wymiotą drażniące płuca i oskrzela pyły PM2,5 i PM10, pochodzące np. ze ścierających się opon samochodowych i rowerowych — mówi Magdalena Kwoka, z działu marketingu firmy Kärcher. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy