Kariera pod dyktando AI

opublikowano: 11-09-2018, 22:00

Oddać wybór własnej ścieżki zawodowej algorytmom sztucznej inteligencji (artificial intelligence — AI)? Wciąż może się to wydawać dość ryzykowne.

Niemniej jednak PwC i Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS w Warszawie dwa lata temu opracowały system MatchBeta, który na bazie analizy danych pozyskanych od profesjonalistów wyciąga wnioski i rekomenduje studentom oraz absolwentom wchodzącym na rynek pracy najbardziej odpowiednie dla nich zawody, zgodne z ich predyspozycjami. Dziś podsumowują efekty prac. — MatchBeta łączy tradycje klasycznego testu psychologicznego z rozwiązaniami nowoczesnej analityki i AI. Dzięki zaawansowanym analizom można zauważyć związki, które nie są widoczne gołym okiem. Za sprawą sprawdzonych modeli teoretycznych oraz twierdzeniom klasycznej psychometrii poszukiwania te stają się znacznie bardziej efektywne. Nie szukamy po omacku — zaznacza dr Magdalena Kaczmarek, psycholog z SWPS.

16 tys. Tylu studentów już skorzystało z działającej od dwóch lat platformy MatchBeta bazującej na sztucznej inteligencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu